Giętarki trójrolkowe

Projektujemy i budujemy wysokozaawansowane giętarki trójrolkowe ze sterowaniem CNC. W zakresie konstrukcji maszyn, części mechanicznych jak i podzespołów hydraulicznych bazujemy na lokalnych i krajowych dostawcach, natomiast elementy sterowania i automatyki dostarczane są nam przez światowych liderów branży. Dzięki temu możemy zaprezentować polską maszynę o cechach i możliwościach najlepszych światowych producentów.

W ofercie giętarek trójrolkowych naszej produkcji dostępne są modele:

  • PrimeARC 40 CNC z dolnymi rolkami formującymi, o średnicy wałków 40mm,
  • PrimeARC 50 CNC z górną rolką formującą, o średnicy wałków 50mm.

Sukcesywnie powiększamy gamę giętarek. Prowadzone są prace projektowe oraz montażowe nad kolejnym modelem – PrimeARC 60 CNC, z dwoma dolnymi rolkami formującymi, o średnicy wałków 60mm.

Giętarka trójrolkowa

– modele PrimeARC CNC

Giętarka przeznaczona jest do formowania materiałów metalowych o różnych przekrojach w regularne i nieregularne kształty składające się z łuków oraz odcinków prostych. Formowanie odbywa się poprzez przesuw materiału pomiędzy rolkami z jednoczesnym dociskiem rolki formującej, której pozycja determinuje uzyskiwany promień gięcia.

Maszyna dedykowana jest do formowania materiału o różnych kształtach: rur cienko- i grubościennych, płaskowników, prętów oraz profili otwartych i zamkniętych. Formując materiał przy jej użyciu możemy osiągać różnorodne kształty detali: łuki, koła czy spirale o nieregularnych i zmiennych promieniach.

PrimeARC-CNC
Prime_profile_bending
PrimeARC_konstrukcja

Konstrukcja maszyny

Konstrukcja prezentowanej maszyny umożliwia pracę w pozycji pionowej oraz poziomej w zależności od preferencji użytkownika. Posuw materiału realizowany jest poprzez silnik elektryczny z reduktorem i zespołem kół zębatych w celu rozdziału napędu na wszystkie rolki. Układ wyposażony jest w falownik pozwalający na zmianę prędkości obrotowej silnika i w konsekwencji prędkość wysuwu materiału. Ponadto w układzie napędu górnej rolki zastosowano sprzęgło kompensujące prędkość obrotową rolek.

Konstrukcja maszyny została zaprojektowana i wykonana w 100% w Polsce zgodnie z obowiązującymi normami i regulacjami bezpieczeństwa UE, czego potwierdzeniem jest deklaracja zgodności CE dołączana do urządzenia.

Sterowanie giętarką

Sterowanie funkcjami maszyny odbywa się z pulpitu mobilnego poprzez nożne pedały odpowiadające za kierunek przesuwu materiału w trybie ręcznym, przyciski na konsoli i dotykowy panel operatorski z wbudowaną pamięcią pozwalającą na zapis programów i parametrów pracy maszyny.

Nawigacja po poszczególnych funkcjach panelu odbywa się w sposób intuicyjny i prosty. Podstawową funkcjonalność zapewnia tryb ręczny oraz przyciski ruchu rolki formującej.  Zasadniczą funkcją i największą zaletą zastosowanego oprogramowania jest tryb automatyczny pozwalający na odtworzenie zapisanej wcześniej sekwencji ruchów obu osi. Tryb ten umożliwia powtarzalne wykonywanie skomplikowanych geometrycznie kształtów z ograniczeniem udziału operatora do załadunku materiału i wyciągnięcia gotowego detalu.

PrimeARC_panel

Oferta giętarek trójrolkowych:

40_CNC

PRIMEARC 40 CNC

50_CNC

PRIMEARC 50 CNC

60_CNC

PRIMEARC 60 CNC